Vojtěch Čihař | Foto: X Český hokej
21. ledna 20:30
Jan ZoufalDraft NHL je každoročně významnou událostí, která přináší příležitost pro mladé hokejisty z celého světa. Český hokej má letos několik zajímavých jmen, která by mohla zaujmout týmy v zámoří. Někteří z těchto hráčů se prosazují v zahraničních juniorských soutěžích, jiní sbírají zkušenosti mezi dospělými v Tipsport extralize.
V tomto článku se podíváme na deset českých talentů, kteří mají šanci být letos draftováni. Ačkoliv cesta do NHL je pro mladé hráče náročná, všichni zmínění ukázali, že mají potenciál zaujmout skauty a dostat se do nejlepší ligy světa. Kdo jsou ti, na které by si fanoušci měli dát pozor?
Poté, co ztratil místo v základní sestavě Třince, se rozhodl vyhledat větší herní vytížení v Seattlu Thunderbirds ve WHL. Zdá se, že si na menší kluziště a kanadský styl hokeje zvykl rychle. V 19 zápasech si připsal 18 bodů (2+16). Chválí ho i hlavní trenér Seattlu, který mu projevuje velkou důvěru. Momentálně hraje 25 až 30 minut za zápas a je na ledě ve všech herních situacích. To je prostor, který by v Česku nikdy nezískal.
Jako 197 centimetrů vysoký obránce, který drží hůl v pravé ruce, je zajímavý už sám o sobě. Jeho bruslení je na slušné úrovni vzhledem k jeho velké postavě a rozhodně se zlepšilo od letního Hlinka Gretzky Cupu. Mezi jeho největší přednosti patří rozsah, který využívá k zachycení přihrávek nebo vypíchnutí puku. Vyzvedli bychom i jeho defenzivní čtení hry, kdy se dokáže dobře orientovat a rozpoznat, kdo má právě puk. Další silnou stránkou jeho obranné hry je agresivita – Mrtka napadá soupeře a snaží se zastavit začínající útok. Ovšem někdy může propadnout, což vede k protiútokům 2 na 1. Díky svému velkému tělu dokáže skvěle vyvíjet tlak na útočící hráče a zároveň si udržet kontrolu nad pukem pod tlakem. Fyzická hra mu nedělá problém, ale bude muset zapracovat na obratnosti a postavení těla, což je u hráčů s jeho postavou běžné.
Radim Mrtka | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz
Co se týče ofenzivních schopností, jeho přechod s pukem do útočného pásma je solidní. Rád se zapojuje do útoku, kde využívá chytrost a slušné bruslení k tomu, aby se uvolnil od protihráčů. Nemá problém od modré čáry sjíždět až k soupeřově bráně. Umí tvořit hru, ale častěji volí jednodušší přihrávky. Jeho střela je dobrá, ať už jde o střely zápěstím nebo dorážky. Je zvyklý řídit přesilovou hru a ukazuje také měkké ruce, což je u obránce jeho typu překvapivé.
Celkově má mnoho talentů, na kterých bude muset ještě zapracovat, než dosáhne profesionální úrovně. Pokud se mu podaří složit všechny tyto střípky dohromady, může patřit mezi první dva obranné páry v týmu NHL. Pravděpodobně patří mezi tři nejlepší pravoruké obránce letošního draftu. Měl by být vybrán v prvním kole, a není vyloučeno, že si ho některý tým vybere už do patnáctého místa. V budoucnu by mohl klidně překonat oba bratry Jiříčky.
Celý tento dlouhý článek by mohl být o Adamovi Benákovi, a možná bychom stejně nenapsali všechno. Benák je největším českým talentem mezi útočníky od dob Davida Pastrňáka a Martina Nečase. Po tom, co se v minulé sezoně trápil a pendloval mezi extraligou a juniorskou soutěží, se rozhodl odejít do USHL. Jako nováček zde dostal roli prvního centra týmu, což v americké juniorské soutěži není úplně běžné. Je na něm vidět, že se znovu hokejem baví. V USHL se mu daří, i když to není dominance, na kterou jsme zvyklí z Česka nebo reprezentace. V 35 zápasech zaznamenal 33 bodů (10+23).
Benák je houževnatý a pracovitý centr, jehož největšími přednostmi jsou hokejové IQ a schopnost tvořit hru. Lehce tím připomíná Davida Krejčího. Jeho kontrola puku a měkké ruce mu pomáhají dostávat se přes soupeřovy obránce a do pozic, kde může skórovat nebo najít volného spoluhráče. I jeho střela je výborná, především střela zápěstím, která je prudká a přesná. Všechny jeho ofenzivní schopnosti pak vynikají během přesilových her, kde je extrémně nebezpečný. Stejně tak se ukazuje i v dalších herních situacích, například při hře 3 na 3, kde má více prostoru a času předvést své přednosti. Dokáže také výrazně zlepšit výkon svých spoluhráčů. Ondřej Kos a Adam Titlbach z jeho schopností těžili a byli bodově produktivnější. Na Hlinka Gretzky Cupu ho bylo zábavné sledovat spolu s Adamem Novotným (r. 2026). Zaznamenal také nejvíce bodů a asistencí na Hlinka Gretzky Cupu v historii. Také se stal prvním Čechem nominovaným do Chipotle All-American Game – zápasu pro nejlepší hráče v USHL, kteří míří na draft NHL.
Adam Benák | Foto: USA Hockey / X Youngstown Phantoms
Hra v USHL ukázala, že bude muset zlepšit své bruslení, které není vůbec špatné, ale ještě není na úrovni, kterou bude v budoucnu potřebovat. Je rychlým bruslařem, ale jeho pohyb by mohl být o trošičku efektivnější. A teď se dostáváme k Benákově největšímu problému, kterým je jeho výška. Měří pouze 171 centimetrů. Ta ho však v jeho hře příliš nelimituje. Díky své chytrosti se naučil překonávat soupeře jinými způsoby. Samozřejmě ale bude mít přirozené potíže při fyzické hře. Jinak však nemá problém s obrannou hrou ve vlastním pásmu. Často bývá jako první útočník v obranné třetině. Při napadání soupeře nemá problém s nízkou postavou zahrát do těla.
Benák svým talentem a schopnostmi patří do prvního kola draftu. Šanci na něj stále má, ale pravděpodobně bude vybrán až ve druhém kole. Bude muset ještě vylepšit své ofenzivní schopnosti, aby se usadil v NHL. Pokud najde cestu do NHL, má potenciál stát se jedním z klíčových hráčů svého týmu. Hráči jako Alex DeBrincat a Cole Caufield ukázali, že cesta pro menší hráče do NHL je otevřená. Benákovi to ale může trvat o něco déle. Je také otázkou, zda se v NHL prosadí na křídle, nebo na pozici centra.
Čihař patří mezi málo hráčů, kteří se rozhodli zůstat v Česku a neodešli do zahraničí. Ve svých sedmnácti letech dostává v dresu Karlových Varů nečekaně velký prostor. V týmu, který se drží na sedmém místě extraligy, pravidelně nastupuje v první formaci a hraje klíčovou roli i při přesilových hrách, kde se pohybuje na pozici bumpera. Občas se objeví i při oslabení. V dosavadních 27 zápasech nasbíral sedm bodů (4+3) a jeho průměrný čas na ledě činí téměř 15 minut na zápas – o dvě minuty více, než jaký měli Nečas, Chytil, Kulich nebo Šalé ve svých draftových sezonách.
Čihařovy výkony v extralize mu zajistily nominaci na mistrovství světa juniorů. Na šampionátu začínal jako třináctý útočník, ale postupně si vybojoval místo ve třetí formaci, kde hrál až do semifinále. I když na turnaji neukázal tolik z ofenzivních dovedností, kterými se prezentuje v extralize, osvědčil se jako tvrdě pracující hráč s důrazem na defenzivu.
Vojtěch Čihař | Foto: Petr Frýba
Jeho hra je postavená na zodpovědném přístupu a vysoké intenzitě. Rád se zapojuje do forčekingu, kde neúnavně bojuje o zisk puku. Disponuje ideálními tělesnými proporcemi pro NHL, což využívá v osobních soubojích i při blokování střel. Mezi jeho defenzivní návyky patří vázání soupeřových hokejek a neúnavná práce ve vlastním pásmu.
Je také dobrým bruslařem, který se svými schopnostmi vyrovná zkušeným hráčům české extraligy. V ofenzivě vyniká především svou hrou před brankou. Díky své postavě a rychlosti je často první u dorážek. Ukazuje záblesky střeleckého potenciálu – jeho střela zápěstím je přesná a navíc má rychlé ruce, které mu pomáhají v zakončení. Při tvorbě hry dokáže být chytrý a vynalézavý, a i když jsou jeho defenzivní schopnosti momentálně vyspělejší, má předpoklady k tomu, aby se stal vyrovnaným two-way útočníkem.
Pokud se mu podaří naplnit potenciál, mohl by být NHL hráčem do druhé či třetí formace, kterého lze nasazovat ve všech situacích. Je realistické, že by mohl v zámoří dosahovat 15–20 gólů za sezonu. Čihař aktuálně poutá pozornost skautů a měl by být vybrán v druhém kole draftu.
Nestrašil je jedním z českých talentů, o kterém se doma i v zahraničí zatím příliš nemluví. Přitom má za sebou příběh, který mohl skončit úplně jinak. Kvůli rychlému růstu mu lékaři zakazovali hrát hokej. Díky obrovskému úsilí jeho samotného, jeho rodiny a dalších lidí se však dokázal k hokeji vrátit.
První větší pozornost na sebe upoutal na WHC-17, neoficiálním mistrovství hráčů do 17 let. Se čtyřmi góly a pěti body pomohl českému týmu k vítězstvím nad oběma kanadskými výběry a ke čtvrtému místu na turnaji. Další významný krok přišel během působení ve Spartě U17, kde v 27 zápasech zaznamenal 43 bodů (24+19). Po tomto výkonu oznámil závazek hrát za prestižní Univerzitu v Massachusetts v NCAA od sezony 2026/27.
Následně odcestoval do Ameriky, aby se připojil k týmu Muskegon Lumberjacks v USHL. První měsíce byly ve znamení adaptace na soutěž, životní styl v Americe a nové herní prostředí. Tvrdá práce se však vyplatila, což potvrzuje jeho letošní sezona, ve které nasbíral 23 bodů ve 36 zápasech a byl donominován do prestižní Chipotle All-American Game.
Václav Nestrašil na první reprezentační akci | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Nestrašil je všestranný útočník, který zvládá všechny herní situace. V této sezoně odehrál více času v oslabení než v přesilovce, což dokazuje jeho spolehlivost a herní vyzrálost. V přesilových hrách se často pohybuje v předbrankovém prostoru, kde díky své výšce a fyzickým schopnostem efektivně cloní gólmanovi a hledá dorážky.
Mezi jeho další přednosti patří skvělé herní myšlení bez puku. Dokáže nacházet volné spoluhráče, přesně přihrávat nebo si sám vytvářet prostor pohybem v slepých místech obránců. V předbrankovém prostoru je velmi aktivní a díky neustálému pohybu se umí odpoutat od pokrytí soupeřů. Je rovněž dobrý v čtení hry, což se projevuje jak při zakládání útoků ve středním pásmu, tak při přesných křižných přihrávkách v útočném pásmu.
Jeho rychlé a měkké ruce mu umožňují efektivní práci s pukem, ať už jde o přechod přes soupeře nebo o zakončení z blízkosti. Nemá problém ani se střelbou, díky čemuž je komplexním hrozícím útočníkem. Nestrašil má potenciál stát se hráčem pro druhou nebo třetí formaci na profesionální úrovni. Díky svým fyzickým parametrům, herním schopnostem a správnému přístupu by mohl být zajímavý pro skauty. Jeho výkony a zlepšování v Muskegonu jsou často chváleny, což potvrzuje správnost jeho zvolené cesty.
Nestrašila nyní čeká ještě 4–5 let vývoje, které on i jeho tělo potřebují, aby byl připraven na profesionální hokej. Pokud bude pokračovat v současném tempu a nadále se zlepšovat, má šanci být vybrán už ve druhém kole draftu.
Poletín je jediným hráčem z tohoto žebříčku, který vyrůstá hokejově mimo Česko a Severní Ameriku. Již druhým rokem působí ve Finsku, kde hraje za tým Pelicans Lahti. Letos nastupuje za jejich tým U20, ve kterém si ve 20 zápasech připsal 17 bodů, z toho 12 gólů. Vyniká vysokým herním vytížením, kdy na ledě tráví přibližně 18 minut za zápas. Svůj debut si připsal i ve finské elitní soutěži Liiga, kde nastoupil do 4 zápasů, zatím bez bodového zisku.
Tomáš je kombinací two-way a silového útočníka. Nepatří mezi hráče, kteří by pravidelně oslňovali pohlednými akcemi, ale jeho hra je spolehlivá, efektivní a pracovitá. Zejména v obranném pásmu odvádí velké množství poctivé práce. Navíc je dobrým bruslařem, což z něj dělá univerzálního a užitečného hráče.
Tomáš Poletín | Foto: Martin Voltr
Jednou z jeho největších předností je využití fyzické síly. Dokáže se prosadit v předbrankovém prostoru, podél mantinelů i při forčekingu. Jeho fyzická hra mu také umožňuje udržet puk na hokejce i pod tlakem. Díky své inteligenci na ledě se umí dobře pozičně postavit, efektivně forčekuje soupeře a často je nutí k chybám.
Od Poletína nelze očekávat roli hlavního tvůrce hry, ale má určitý čich na góly. Dvanáct gólů ve 20 zápasech je jasným důkazem jeho zakončovatelských schopností. Jeho herní přínos navíc podtrhují vůdčí schopnosti, které prokázal jako kapitán na WHC-17 i na Hlinka Gretzky Cupu.
Poletín má potenciál stát se spolehlivým útočníkem pro spodní formace, který bude využíván i při oslabení. Svojí pracovitostí, povahou a vůdčími schopnostmi je typem hráče, kterého každý tým rád uvítá. Na letošním draftu by mohl být vybrán na přelomu druhého a třetího kola.
Pšenička je z dalších zajímavých pravorukých českých obránců na letošním draftu. Před začátkem této sezony přestoupil ze Slavie U17 do Plzně, což se ukázalo jako dobré rozhodnutí. V extralize dostal příležitost odehrát 16 zápasů, během nichž vstřelil dva góly. Zbytek sezony strávil v týmu U20, kde ve 20 utkáních nasbíral 11 bodů. Před několika dny se rozhodl udělat další krok ve své kariéře a zamířil do WHL, konkrétně do týmu Portland Winterhawks, který o něj projevil značný zájem.
Pšenička je vysoký obránce, který chce být neustále zapojen do hry. Rád se zapojuje do útoku a na svou postavu je překvapivě dobrým bruslařem. Díky své výšce má výborný dosah a efektivně využívá svou hokejku k bránění. Nebojí se fyzické hry, zejména v soubojích u mantinelů, kde dokáže účinně zastavit protihráče.
Max Pšenička | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Jeho ofenzivní potenciál je dalším důležitým prvkem jeho hry. Díky svému bruslení se často zapojuje do přečíslení a vytváří příležitosti. V českých juniorských soutěžích patřil mezi produktivní obránce, což naznačuje jeho schopnost přispívat i směrem dopředu. V extralize se ukázalo, že rád střílí z kruhu pro vhazování, ale nemá problém sjíždět až za soupeřovu branku. Při přihrávkách zatím preferuje jednodušší řešení, což je oblast, kterou by mohl dále rozvíjet.
Bude muset zapracovat na čtení hry, stejně jako na celkovém zdokonalování všech aspektů své hry. Přesto má skryté schopnosti, které ještě naplno neukázal. Přechod do WHL a příležitost v Portlandu pro něj představují důležitý krok v kariéře.
V dlouhodobém horizontu by mohl být stabilním obráncem do třetího páru. Jako vysoký pravoruký obránce rozhodně přitahuje pozornost skautů. Na letošním draftu by mohl být vybrán ve třetím kole, pokud ukáže, že se dokáže přizpůsobit a rozvíjet svůj potenciál v Kanadě.
Pekař je hráčem, který měl loni jednu z nejlepších sezon za reprezentaci U17 vůbec. Ve 27 zápasech získal 45 bodů (21+24). Byl nejlepším českým hráčem na WHC-17, kde hráli například Benák, Mrtka nebo Čihař. Pro letošní sezonu se rozhodl odejít do týmu Seattle Thunderbirds ve WHL.
Hned na začátek je potřeba říct, že je jedním z nejmladších hráčů na draftu vůbec. Pouze týden jej dělí od toho, aby byl způsobilý pro draft 2026. Jeho věk je rozhodně patrný na jeho menší postavě a stále poměrně čerstvém herním projevu. Pekař však má co nabídnout. Je rychlým a obratným bruslařem, navíc neúnavným. Je soutěživý, agresivní, efektivní a ve WHL postupně získává sebevědomí. Lze ho považovat za "hračičku". Rád pomocí kliček překonává hráče jeden na jednoho. Má dobré čtení hry a přehled, dokáže rozdávat přesné přihrávky na brankoviště nebo křižné napříč pásmem. Umí zpomalit hru, když je to potřeba, a dokáže se uvolnit ke střele. Navíc má silnou střelu.
Matěj Pekař a Vít Záhejský v reprezentaci U17 | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Všechny tyto dovednosti nejlépe vynikají při přesilových hrách, kde je obzvlášť nebezpečný. I přes menší postavu dokáže hrát fyzicky. Nemá problém udržet si puk u mantinelu, rozdávat hity, poslat soupeře na mantinel nebo efektivně forčekovat.
Přesto musí na všem ještě výrazně zapracovat. Během svého působení v Seattlu se postupně zlepšuje, ale bude potřebovat, aby v druhé polovině sezony výrazně vyletěl. Pomohly by mu také konzistentnější výkony. S ohledem na svou postavu je jeho současná bodová produkce slabší. Pokud bude draftován, mohl by být vybrán nejdříve ve čtvrtém kole. Pokud by byl vybrán v pozdějších kolech a naplnil svůj potenciál, mohl by se stát takzvaným „low risk-high reward“ hráčem. Na svůj rozvoj však bude potřebovat více času.
Záhejský byl na začátku sezony jedním z nejzajímavějších českých hráčů pro letošní draft. Bohužel ho těsně před začátkem sezony vyřadilo zranění kotníku na dlouhých devět týdnů. Svůj první zápas ve WHL tak odehrál až 16. listopadu. Dobrou zprávou je, že už od začátku dokázal zvládat fyzickou úroveň WHL.
Je rychlým a obratným bruslařem. Má výbušné první kroky a zvládá plynulé otočky. S pukem je skvělým technikem. Ať už jde o přechody jeden na jednoho, krytí a udržení puku nebo třeba předvádění "Michiganu" v zápase či tréninku, jeho dovednosti s holí jsou na vysoké úrovni. Má opravdu měkké ruce.
Vít Záhejský | Foto: Martin Voltr
V přechodové fázi je velmi dobrý, umí se dostávat na střed kluziště, odkud bývá nebezpečný. Při tvorbě hry prokazuje kreativitu – dokáže rozdávat přihrávky, které dostávají jeho spoluhráče do brejků, přičemž obzvlášť vynikají jeho přesné bekhendové přihrávky. Ani se střelbou nemá problém. Jeho rychlá střela dokáže brankářům způsobit problémy, zejména v přesilových hrách, když stojí na levém kruhu. Neztratí se ani v prostoru před brankou, kde díky svým rychlým rukám dokáže včas zakončit.
Také umí napadat soupeře při rozehrávce, snaží se získat puk zpět nebo přinutit protihráče k chybě. Jeho práce s hokejkou mu umožňuje účinně narušovat soupeřovu rozehrávku. Nicméně bude muset zapracovat na své obranné hře ve vlastním pásmu. V této oblasti zatím nepůsobí příliš efektivně a potřebuje zlepšit čtení hry, aby dokázal lépe vykrývat prostory a blokovat soupeřovy akce.
Bude zajímavé sledovat, jak se jeho sezona v týmu Kamloops bude vyvíjet dál. Ve 20 zápasech zatím získal 6 bodů (1+5). Bude muset co nejrychleji najít svoji herní pohodu. Momentálně by mohl být na draftu vybrán nejdříve ve čtvrtém kole, což si jistě představoval jinak. Pokud se mu podaří stabilně bodovat, mohl by se na žebříčcích posunout výš. Do budoucna má potenciál stát se kvalitním hráčem třetí formace.
Štěbeták předváděl skvělé výkony na WHC-17 i na Hlinka Gretzky Cupu, kde s úspěšností zákroků 94,7 % pomohl českému týmu obhájit stříbrnou medaili. Během HGC ukázal, že by mohl být dalším nadějným českým brankářem. Jeho hra byla velmi klidná a jistá, s výbornou schopností kontrolovat puky.
Na začátku sezony se přesunul do týmu Portland Winterhawks ve WHL, kde odstartoval výborně a několikrát si připsal zápasy s úspěšností přes 92 %. Postupem času ale začala jeho forma kolísat – střídal povedené zápasy s méně vydařenými, které někdy ani nedokončil. Momentálně se jeho výkony ustálily, i když stále existují zápasy, které určitě neskončily podle jeho představ. Celkově má bilanci 15-10-2 a úspěšnost zákroků 88,6 %. Navíc je jedničkou týmu, což rozhodně nejsou špatná čísla na nováčka ve WHL. Přechod do WHL, život v Severní Americe a zvykání si na nové prostředí, styl hry i led mohou hrát v jeho výkonech významnou roli.
Ondřej Štěbeták | Foto: Allen Douglas, X Portland Winterhawks
Je atletickým brankářem, který vyniká svou pracovitostí a psychickou odolností během zápasů. Rychle se dokáže přemisťovat ze strany na stranu, čímž minimalizuje volná místa pro střelce. Má dobrý přehled o puku, zejména při střelách z delší vzdálenosti. V zápasech dokáže předvést i výjimečné zákroky, kterými drží svůj tým ve hře. Jeho zákroky byly oceněny už třikrát, kdy jeho zákrok získal ocenění zákroku dne či týdne.
Na druhou stranu má několik oblastí, na kterých musí zapracovat. Jednou z nich je lepší přitlačování k tyčkám, kde občas nechává volný prostor. Také potřebuje zlepšit zvládání střel z obtížných úhlů, z nichž inkasoval pár gólů, které si jistě vyčítal. Dále by mohl vylepšit kontrolu odrazů, aby minimalizoval šance soupeře na dorážky.
Štěbeták je brankářem s velkým potenciálem, ale momentálně by mohl být na draftu vybrán až v pozdních kolech. Pokud však bude pokračovat ve svém rozvoji, může se stát velmi zajímavou volbou pro týmy hledající kvalitního brankáře.
Pavlík měl loňskou sezonu v dresu Kärpätu U18 povedenou, když si připsal téměř bod na zápas. Výrazně se mu podařil i Hlinka Gretzky Cup, kde byl důležitou součástí českého týmu. Letošní seona však zatím neprobíhá podle jeho představ. V týmu Kärpätu U20 se mu nedařilo bodově prosadit – ve 20 zápasech si připsal pouze 8 bodů (3+5). Proto se rozhodl odejít do Moose Jaw Warriors ve WHL. Na svůj debut ale stále čeká, poslední zápas odehrál 22. listopadu.
Je pracovitým, poctivým a zodpovědným two-way centrem. Jeho bruslení je spíše průměrné a určitě na něm bude muset ještě zapracovat. Víc ale vyniká v defenzivních činnostech. Zodpovědně se vrací do vlastního pásma, blokuje střely a díky své větší postavě dokáže soupeře přišpendlit na mantinel. Své tělo by však mohl využívat k fyzické hře častěji.
Dominik Pavlík | Foto: Martin Voltr
Pod tlakem je velmi dobrý v držení puku. Umí se dostat na střed kluziště i do slotu a dobře se orientuje v předbrankovém prostoru. Má i ofenzivní schopnosti, především v podobě kreativních přihrávek. Dokáže rozdávat chytré pasy na spoluhráče, ať už na kruhy, nebo do brejků. Ani jeho střela není špatná, přesto není typem hráče, který by v ofenzivě pravidelně oslňoval. Do své hry by potřeboval přidat více lehkosti a nápaditosti.
Typologicky je hráčem do spodních formací. Během Hlinka Gretzky Cupu jsme ho označili za hráče, kterého chcete mít ve svém 3./4. útoku, pokud chcete vyhrát Stanley Cup. A tento názor stále platí. Díky své důslednosti, pracovitosti a poctivosti odvede spoustu těžké práce na ledě.
V Moose Jaw by mohl dostat hodně prostoru. Aby však mohl pomýšlet na lepší umístění na draftu, bude muset být bodově produktivní. S fyzickou náročností WHL by neměl mít problém. Momentálně se zdá, že by mohl být vybrán až v pozdních kolech draftu.
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz